Kalıcı Makyaj Kursu

Permanentmakeup yani kalıcı makyaj doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. kesinlikle yan etkisi yoktur. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir. İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl boyunca görünürlüğünü korur.

Kalıcı makyaj nasıl yapılır?

Çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Bölgede oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulaması yapılır. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 30 dakika ile 1 saat arasında değişir.

Bir set mikro steril iğne, kalıcı renk karışımına batırılarak kişinin istekleri doğrultusunda cilde uygulanır. taze renk, iğneler vasıtasıyla cildin üst tabakasına zerk edilir. Dövme uygulamasının aksine, cilt hafifçe kaldırılarak renk uygulandığından, daha ağrısız gerçekleşir. uygulama sonrasında kişi normal hayata derhal devam edebilir.

Kalıcı makyaj uygulaması ne kadar sürede uygulanıyor?

Her bölgeye göre kalıcı makyaj uygulama işlemi değişmekle birlikte genel anlamda ortalama 1 saat sürmektedir. kalıcı makyaj uygulamasında ağrı duyuluyor mu? uygulama yapılacak bölgeye daha öncesinde sürülen lokal anestetik pomatlar(bölgeyi uyuşturan kremler) sayesinde kişi hiçbir ağrı yada acı duymamakta ve aynı gün sosyal hayata dönebilmektedir. Çok rahatlıkla gün içinde bu uygulamaları yaptırabilir ve kendinizi daha güzel ve daha dinamik görünebilirsiniz. Hem de hiç ağrı olmadan…

Kalıcı makyaj uygulanan hijyen kuralları nelerdir?

Kalıcı makyaj ekipmanlarımız her gün periyodik olarak sterilizasyon ilaçları ile temizlenir. Kalıcı makyaj iğnelerimiz tek kullanımlı k kapalı steril ambalajda olup kalıcı makyaj uygulaması yaptıracak kişinin önünde kalıcı makyaj makinesine takılır. Kalıcı makyaj boyalarımız doğal pigmentlerden oluşup içinde kimyasal madde barındırmadığı içinde kalıcı makyaj yaptıran kişide alerjik reaksiyon göstermez.

Kalıcı makyaj eğitiminde alacağınız dersler

       • Hijyen
       • Derinin anatomisi
       • Yüz şekilleri kaş dizaynı
       • Dudak asimetrisi eyeliner
       • Kalıcı makyaj malzemeleri
       • Kalıcı makyaj ekipmanları
       • Latex üzerinde uygulamalar
       • Kamufle uygulamaları
       • Canlı manken üstünde uygulamalar
       • İş analizi
      • Müşteri ile iletişim
      • Diksiyon
      • İlk yardım
      • Salon yönetimi

İş olanaklarında en büyük referans MC Akademi’dir

Eğitimlerini başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz m.e. b. onaylı, dünyanın her yerinde geçerli sertifika almaya hak kazanır. kursiyerlerimiz bu sertifika ile kendine işyerleri aça bilmektedir. Ayrıca kursiyerlerimize dünyanın her yerinde kliniklerde, hastaneler de, estetik merkezlerinde, otellerde, güzellik salonlarında, spa merkezlerinde, tv stüdyoları, tv-sinema setlerinde, sinema setleri, beş yıldızlı oteller, kuaför salonlarında iş bulma imkanı sağlar.

Tamamlayıcı Eğitimlerimiz

Tüm kursiyerlerimiz alan derslerine ek olarak hijyen, anatomi, fizyoloji, meslek eğitim, iletişim, renk bilgisi, müşteri ilişkileri, girişimcilik, kişisel gelişim, salon yönetimi, iş organizasyonu, iş güvenliği, iktisat, işetme, diksiyon ve zarafet derslerimiz sayesinde kendilerini güzellik sektöründe bir adım öne çıkacaklardır.

Meslek İle Alakalı Yasal Düzenlemeler:

PERAKENDE TİCARETİN DÜZENLENMESİ HAKKINDA KANUN

TEHLİKELİ VE ÇOK TEHLİKELİ SINIFTA YER ALAN İŞLERDE ÇALIŞTIRILACAKLARIN MESLEKİ EĞİTİMLERİNE DAİR YÖNETMELİK