Podiatri Eğitimi

Podiatry ayak ve bilek sağlığı ile ilgilenerek, insanların genel sağlık ve sıhhatlerini daha iyi yapmayı ilke edinmiş tıbbın en son dallarından birisidir. Maalesef henüz Türkiye de olmayan bu dal, başta Amerika olmak üzere dünyanın pek çok ülkesindeki tıp camiasında kendine saygı değer bir yer edinmiştir.

Bu tıp dalını kendine meslek seçmiş hekimlere, Podiatrist denir. Podiatrist hekimi olabilmek için dört senelik üniversite bitirmek ve daha sonra dört sene daha okuyarak uzmanlaşmak gerekir.

Podiatristlerin insan sağlığındaki yeri büyüktür. Bir podiatrist genellikle diabetes (şeker hastalığı) ve onunla gelen yan tesirler ve kalp, damar hastalıkları gibi sistemik hastalıkların ilk teşhisini yapabilir. Çünkü pek çok sistemik hastalıkların ilk belirtileri ayakta başlar. Yalnızca bu değil, ayak biyomekanik açıdan en karmaşık parçamız olduğu için fonksiyondaki uyumsuzluk durumunda diğer uzak eklemler de, diz, kalça, omurga ve bel ağrıları gibi problemler yaratabilir.

Ayrıca; nasır, batık tırnak, kalınlaşmış tırnak tedavileri, düz taban, ayak yapısından dolayı oluşmuş biyomekanik sorunlar, bazı sporcuların karşılaştıkları ayak sorunları podiatri’nin uygulama alanına girmektedir.

Podiatristler; yalnızca doktor değil, lazım eğitimi görenler cerrahlık ta yapmaktadır. İş kazaları, araç kazaları gibi nedenlerle ayakta oluşabilecek büyük hasarların onarımından tutunda en basit tırnak ameliyatlarına kadar ayakla ilgili bütün problemleri tedavi ederler.

İş olanaklarında en büyük referans MC Akademi’dir.

Eğitimlerini başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz M.E.B. onaylı, Dünyanın her yerinde geçerli sertifika almaya hak kazanır. Kursiyerlerimiz bu sertifika ile kendine işyerleri aça bilmektedir. Ayrıca kursiyerlerimize dünyanın her yerinde kliniklerde, hastaneler de, estetik merkezlerinde, otellerde, güzellik salonlarında, spa merkezlerinde, tv stüdyoları, tv-sinema setlerinde, sinema setleri, beş yıldızlı oteller, kuaför salonlarında iş bulma imkanları oldukça fazladır.

Tamamlayıcı Eğitimlerimiz

Tüm kursiyerlerimiz alan derslerine ek olarak hijyen, anatomi, fizyoloji, meslek eğitim, iletişim, renk bilgisi, müşteri ilişkileri, girişimcilik, kişisel gelişim, salon yönetimi, iş organizasyonu, iş güvenliği, iktisat, işletme, diksiyon ve zarafet derslerimiz sayesinde kendilerini güzellik sektöründe bir adım öne çıkacaklardır.

Meslek İle Alakalı Yasal Düzenlemeler:

PERAKENDE TİCARETİN DÜZENLENMESİ HAKKINDA KANUN

TEHLİKELİ VE ÇOK TEHLİKELİ SINIFTA YER ALAN İŞLERDE ÇALIŞTIRILACAKLARIN MESLEKİ EĞİTİMLERİNE DAİR YÖNETMELİK